Wczytuję dane...
Renowacja tarasów

Maszynowa renowacja tarasów

Jesteśmy specjalistyczną firmą zajmującą się renowacją tarasów. Miejsca te są imponującą wizytówką każdego domu. Zadbane, wyglądają pięknie i są niezwykle praktyczne. Podłoga tarasu – wystawiona na działanie zmiennych warunków atmosferycznych – wymaga większej uwagi, dbałości i profesjonalnej renowacji. Jesteśmy specjalistami w dziedzinie renowacji tarasów – zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Posiadamy wieloletnie doświadczenie i bogatą wiedzę praktyczną.

Bazując na naszej wiedzy możemy stwierdzić, że obecnie poleca się, by deski tarasowe wykonane były z drewna egzotycznego, ponieważ wykazuje się ono większą trwałością i twardością. Najczęściej jako drewno tarasowe stosuje się drewno bangkirai pochodzące z południowo-wschodniej Azji. Jest ono najbardziej odporne na działanie warunków atmosferycznych, zawiera w sobie naturalne oleje, które zwiększają trwałość drewna. Ponadto deski bangkirai nie pracują tak intensywnie, jak na przykład drewno świerkowe. 

Warte polecenia jest również termodrewno, które jest „wypalane” w komorach ciśnieniowych, a dzięki temu wykazuje odporność na późniejsze zmiany wilgotności. Raczej nie zaleca się stosowania drewna iglastego, ze świerku czy sosny, ze względu na ich miękkość i delikatną strukturę. Zachęcamy do kontaktu z nami – doradzimy, jaki rodzaj materiału tarasowego jest najodpowiedniejszy i w jaki sposób przeprowadzić jego renowację.

Profesjonalne czyszczenie tarasów

Profesjonalne czyszczenie tarasów

Zajmujemy się również czyszczeniem tarasów. Deski tarasowe każdego dnia mają dużą styczność z wilgocią, dlatego też należy możliwie najbardziej ograniczyć użycie wody w procesie renowacji. Polecamy maszynową renowację tarasu w systemie suchym.

Nasi pracownicy wykorzystują nowoczesną maszynę szczotkującą Terrassen-Blitz. Jest to jedna z najlepszych dostępnych na rynku maszyn do czyszczenia tarasów i podłóg. W pierwszej kolejności odbywa się szlifowanie drewna na sucho, bez użycia wody czy detergentów. W maszynie Terrassen-Blitz zastosowano szczotki o zróżnicowanej ziarnistości, a ich konstrukcja umożliwia skuteczne czyszczenie tarasu, nie tylko górnej warstwy drewna, ale także trudniej dostępnych krawędzi i boków. Drewno posiada także charakterystyczne ryfle, a dzięki szczotkowaniu na sucho zostają one wyczyszczone z zachowaniem ich w nienaruszonym stanie.

Renowacja tarasów

Maszynowa renowacja tarasów w systemie suchym – jaką wykonujemy – jest procesem dużo skuteczniejszym i dokładniejszym, niż ręczne odnawianie desek. Nie tylko w procesie szlifowania maszyny sprawdzają się znakomicie. Maszynowe nakładanie oleju powoduje, że wnika on głębiej w struktury drewna i zapewnia lepsze i dłuższe zabezpieczenie desek tarasowych. Olej wprowadzony w ten sposób do wnętrza struktur drewna zwiększa jego elastyczność i świeżość. Maszynowa renowacja tarasu w systemie suchym sprawdza się zarówno w przypadku starszych tarasów, jak i nowo położonych desek tarasowych. Tego typu renowacja, którą proponujemy naszym Klientom, zmniejsza także wnikanie wilgoci do wnętrza, co w konsekwencji zabezpiecza taras przed pęcznieniem i rozwarstwianiem się.

Konserwacja tarasów z zastosowaniem sprawdzonych środków pielęgnacyjnych

Nasi specjaliści są zdania, iż równie ważne jak profesjonalna renowacja tarasu jest jego konserwacja. Do tego celu polecamy środki pielęgnacyjne marki Oli-Natura.

Pracujemy na najnowszych, sprawdzonych produktach:

  • Oli-Natura Yacht & Teaköl olej do tarasów Naturalny – stosujemy do zabezpieczenia drewna po wyszlifowaniu i do jego okresowej pielęgnacji
  • Oli-Natura Holzaußenreiniger intensywny zmywacz do mebli ogrodowych i tarasów wykorzystujemy do mycia desek tarasowych

Mycie i konserwację tarasu przy użyciu profesjonalnych preparatów, należy wykonać dwa razy do roku, tj. wiosną i przed zimą. Z kolei dogłębna renowacja desek tarasowych powinna być wykonywana w razie potrzeby – w zależności od ich stanu. Wskaźnikiem takim są pojawiające się plamy czy zabrudzenia, których nie sposób domyć przy użyciu zwykłych środków myjących. Polecamy się do tego rodzaju zadań.

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług renowacji tarasów, które wykonujemy profesjonalne, z największą dbałością i starannością. Deski tarasowe zostają przez nas dokładnie wyczyszczone i zabezpieczone.

Nasi fachowcy mogą pochwalić się obszerną wiedzą z zakresu pielęgnacji podłóg z drewna i wieloletnim doświadczeniem. Do każdego zlecenia podchodzimy w sposób indywidualny, zarówno jeśli chodzi o wycenę, jak i zakres prac. Jesteśmy dostępni w Markach koło Warszawy oraz pod adresem e-mail i numerem telefonu. Zapraszamy.