Wczytuję dane...

Do blatów kuchennych i mebli drewnianych 

Kolor: bezbarwny / efekt surowego drewna 3068

Pojemność: 0,5 litra

  

 Top-Olej do blatów Osmo to powłoka na bazie naturalnych olejów i wosków opracowana specjalnie do drewnianych blatów kuchennych i mebli. Pozwala drewnu swobodnie oddychać, nie pęka, nie łuszczy się, ani nie odpryskuje. Pokryta nim powierzchnia jest odporna na zabrudzenia z wina, piwa, coli, kawy, herbaty, soków owocowych, mleka, wody itd. zgodnie z normą DIN 68861-1A. Zachowuje naturalne piękno drewnianych powierzchni, chroniąc je przed wilgocią, powstawaniem plam oraz domowymi środkami czystości.

Po wyschnięciu ta ekologiczna powłoka jest bezpieczna dla ludzi, zwierząt i roślin (jest bezpieczną powłoką zabawek dziecięcych zgodnie z EN 71.3 oraz odporna na ślinę i pot zgodnie z DIN 53160). Została też dopuszczona do kontaktu z żywnością.

 

 Dodatkowe informacje:

 

> 0,5 litra wystarcza na ok. 12 m² powierzchnipokrytej jedną powłoką. Pokrycie produktem zależy w znaczącym stopniu od charakteru drewna.
> Top-Olej 3061 (Akacja) transparentnie barwi drewno i nadaje mu szlachetny charakter
> Bezbarwne Top-Oleje (Matowy) i  (Jedwabisty Połysk) wzmacniają naturalny odcień drewna (tzw. efekt wilgotnego drewna).
> Top-Olej 3068 (Surowe Drewno) zapobiega powstawaniu tego efektu i chroni drewno w sposób prawie niewidoczny. Naturalna barwa jasnego drewna zostaje zachowana
> Aby uzyskać wyższy połysk, na wyschniętą powłokę należy nałożyć cienko Środek do czyszczenia i pielęgnacji wosku Osmo i po wyschnięciu wypolerować
 

 Instrukcja stosowania:

 

Przygotowanie powierzchni:

  • Powierzchnia drewna musi być czysta, sucha i niezmrożona.
  • Top-Olej do blatów kuchennych jest gotowy do użycia i nie wymaga rozcieńczania. Przed użyciem produkt starannie wymieszać.
  • Całkowicie usunąć stare powłoki malarskie i lakiernicze. Wypełnić spękania, dziury i otwory po sękach
  • Starannie oszlifować powierzchnie drewna. Rozpocząć od gruboziarnistego papieru ściernego, a wykończyć papierem ściernym do mebli P220-240.
  • Przed nałożeniem powłoki olejowej usunąć pył zeszlifowania przy pomocy miotły lub odkurzacza.

 

Metody aplikacji:

  • Nakładać cienką warstwę zgodnie z kierunkiem słojów drewna za pomocą niekłaczącej szmatki.
  • Pozostawić do wyschnięcia przez 8 do 10 godzin, zapewniając dobrą wentylację. Powtórzyć aplikację 2-3 razy.
  • Nałożenie zbyt grubej warstwy Top-oleju lub brak odpowiedniej wentylacji może prowadzić do wydłużenia procesu schnięcia.
  • W przypadku renowacji wystarczy nałożenie pojedynczej warstwy niekłaczącą szmatką
 
 Wygląd wykończonej powierzchni zależy, między innymi, od naturalnej charakterystyki drewna. W związku z powyższym należy zawsze wykonać próbne nałożenie produktu, zwłaszcza w przypadku powierzchni nieznanych.
Top-Olej Osmo 3068 do wykańczania i zabezpieczania blatów i mebli. Pozwala na osiągnięcie efektu surowego drewna, nadając meblom rustykalny charakter. Zachowuję jasną barwę drewna. Olejowosk na powierzchni tworzy powłokę umożliwiającą oddychanie, która chroni przed wnikaniem plam i cieczy oraz powstawaniem zabrudzeń. Nie łuszczy się, nie pęka i nie rozwarstwia. Produkt powstały na bazie olei i wosków naturalnych - w pełni ekologiczny i dopuszczony do kontaktu z żywnością. Opakowanie 0,5 l.
Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...