Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
EAN: 4250113310152
Producent: Saicos

Saicos Ground Oil Extra Thin do drewna egzotycznego 

 

Wielkość opakowania: 2,5 L

 

Olej gruntujący Ground Oil Extra Thin to doskonale przenikliwy podkład charakteryzujący się otwartoporową strukturą. Stworzono go na bazie naturalnych surowców roślinnych. Ze względu na swoje zdolności wnikania w głąb struktury drewna, Ground Oil Extra Thin zabezpiecza je od środka. Doskonale współpracuje ze wszystkimi gatunkami drewna, w tym również egzotycznymi, a ponadto sprawdza się w pomieszczeniach o dużej wilgotności.

Stosowany jako podkład do drewna egzotycznego i podłóg obrabianych termicznie.

Jako powłokę wykończeniową zalecamy Wosk Twardy Olejny Premium.

  

Właściwości:

 

SAICOS Ground Oil Extra Thin jest powłoką wyjątkowo łatwo i głęboko wnikającą w drewno, strukturę porów pozostawia otwartą. Niezastąpiona przy pokrywaniu podłóg z twardego drewna, szczególnie do podłóg i mebli w łazience i kuchni. SAICOS Ground Oil Extra Thin zachowuje naturalne piękno drewna. Pod względem zdrowotnym nadaje się do mieszkań i jest odpowiedni do drewna – stworzony na bazie naturalnych surowców roślinnych. Podłogi pokryte SAICOS Ground Oil Extra Thin lub SAICOS Premium Hardwax-Oil stają się odporne na bród i wodę oraz wyjątkowo wytrzymałe. Kawa, wino lub agresywne soki owocowe nie wnikają w drewno i dają się łatwo usunąć. Wilgoć nie zagraża powłoce o otwartej strukturze porów. SAICOS Ground Oil Extra Thin trwale łączy się z drewnem – zatem przy ewentualnej renowacji nie ma potrzeby szlifowania.

 

Szczegóły użycia

  

Przeznaczenie: we wnętrzach niezastąpiony jako pierwsza warstwa do podłóg z twardego/egzotycznego drewna , ze znanych nam gat., takich jak: dąb wędzony, meranti, wenge, merbau, jatoba jak też dla drewna termizowanego. SAICOS Ground Oil Extra Thin łatwo i głęboko wnika w pory twardego drewna (warstwa wykończeniowa SAICOS Premium Hardwax-Oil). Także do podłóg w pomieszczeniach wilgotnych. W przypadku niewymienionych powyżej gatunków drewna i w obliczu niepewności, zaleca się wykonanie próbek na oryginalnym drewnie.

 

Sposób użycia: warstwę nanosimy stosując SAICOS Oil / Wax-Rolle, SAICOS Flat Brush lub gładką ścierką, nie pozostawiającą strzępków. SAICOS Ground Oil Extra Thin jest gotowy do użycia – nie rozcieńczać. Przed użyciem dobrze wymieszać.Nanosić równomierną, nie zbyt cienką warstwę, zgodnie z kierunkiem struktury drewna. Pozostawić do przeschnięcia na ok 20 min. Nadmiar materiału zebrać wsiąkliwą ściereczką lub wyrównać maszynowo białym padem (nie pozostawiać mokrych miejsc). Warstwa wykończeniowa: SAICOS Premium Hardwax-Oil.
Wskazówka: Nie wylewać SAICOS Ground Oil Extra Thin bezpośrednio na pokrywaną powierzchnię, pracować z wanienką malarską. 

 

Film instruktażowy:

 

Kolor: transparenty 3001

  

Pojemność: 2,5 l

  

Wydajność na litr: ok. 42 m2 z opakowania 2,5 litra.

  

Czas schnięcia: podstawowe schnięcie po 4 godz., całkowite - co najmniej po 8 godz. zależnie od czynników zewnętrznych (temperatura, wilgotność powietrza). Produkt schnie oksydacyjne, dlatego podczas aplikacji preparatu należy otworzyć okna w celu zapewnienia możliwie dobrej cyrkulacji powietrza.

  

Przechowywanie: w zamkniętym pojemniku zdatne co najmniej 5 lat

 

Dostępne opakowania: 0,75 l, 2,5 l