Wczytuję dane...
Produkt dostępny!
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Producent: Saicos

Wosk twardy olejny do wykańczania podłóg drewnianych Saicos Matowy 3305

Kolor: bezbarwny matowy 3305

Pojemność: 2,5 litra

 

Saicos Wosk Twardy Olejny  to produkt łączący w sobie oleje i woski. Szybkoschnący preparat zabezpieczający drewniane i korkowe podłogi a także meble z drewna narażone na intensywne zużywanie (stoły i blaty kuchenne). Dzięki swej otwartoporowej strukturze skutecznie reguluje wilgotność, redukuje kurczenie się i pęcznienie drewna, a także zapewnia naturalną ochronę przed ścieraniem, wodą i brudem. W uzyskaniu na drewnianej powierzchni pożądanego efektu pomaga fakt, iż produkt dostępny jest w kilku wariantach oferujących odmienne wykończenie – błyszczące, jedwabisto-matowe, matowe bądź ultra-matowe.

Saicos Wosk Twardy Olejny to opracowana w oparciu o najnowsze wyniki badań powłoka do wszystkich podłóg drewnianych i korkowych. Wykonanie całego wykończenia możliwe w jeden dzień. Dostosowana do wszystkich powierzchni drewnianych (np. mebli, schodów, płyt roboczych itp.)

 

> szybkoschnący- uzyskuje się najwyższej jakości powierzchnię w jeden dzień, dzięki szybkiemu schnięciu
> naturalny preparat do obróbki powierzchni, do każdego rodzaju podłóg drewnianych i korkowych, blatów stołowych i roboczych oraz innych            > intensywnie użytkowanych powierzchni drewnianych
> zapewnia długą wytrzymałość poprzez szczególnie wysoką zdolność wnikania w drewno
> Powierzchnie wykończone Premium Hardwax-Oil mogą zostać miejscowo oszlifowane i doolejowane, bez widocznych różnic. Nadaje się do każdego drewna w pomieszczeniach.
 

Zakres zastosowania:

> Nadaje się do wszystkich rodzajów podłóg drewnianych we wnętrzach: parkiet, podłogi z drewna litego, mozaika parkietowa, podłoga fornirowana
> Do wszystkich rodzajów podłóg korkowych: parkietów korkowych, płytek korkowych
> Także do innych, mocno użytkowanych powierzchni drewnianych: Blatów kuchennych, stołowych, mebli i innych przedmiotów drewnianych we wnętrzach - także do zabawek i pozostałych przedmiotów z drewna.
> Nadaje się do użytku w łazience i kuchni
  

Dodatkowe informacje:

>Wydajność na litr :1 litr wystarcza na ok. 14 m2 przy 2-krotnym pokrywaniu. Zależne od rodzaju drewna i struktury powierzchni. W przypadku korka, zużycie może być większe, w zależności od jego rodzaju.
>Czas schnięcia: Co najmniej 3 – 5 godzin (w zależności od temperatury i wilgotności powietrza). Schnięcie podstawowe po ok. 4 godzinach.  
>Utwardzenie powierzchni po ok. 4 -5 dniach. Schnięcie oksydacyjne – należy dopilnować, aby w trakcie prac i po ich zakończeniu okna były otwarte, tak aby zapewniona została możliwie dobra cyrkulacja powietrza.
>Czas schnięcia w przypadku podłoża korkowego: Co najmniej 6 – 10 godzin (w zależności od temperatury, wilgotności powietrza i jakości korka). Pojawiające się nadmiary zetrzeć dobrze wchłaniającą ścierką lub wyrównać maszynowo białym padem. Schnięcie, jak wyżej.
>Przechowywanie :W zamkniętym pojemniku zdatne co najmniej 5 lat.

Sposób zastosowania:

Przygotowanie podłoża

 • Powierzchnia przeznaczona do prac musi być sucha i czysta (max. wilgotność drewna 12%).
 
 • Drewno lakierowane przeszlifować lub oczyścić z farby (ostateczne szlifowanie papierem z ziarnem 120 – 150). Dokładnie zebrać pył powstały po szlifowaniu.
 
 • Powierzchnie, na których zastosowano oleje lub wosk nie wymagają szlifowania (czyszczenie z użyciem Ecoline Magic Cleanser) chyba, że drewno jest mocno zszarzałe i wydeptane.
 
 • Drewno podatne na przebarwienia w pomieszczeniach wilgotnych, takie jak np.: sosna i inne drzewa iglaste, także dla ochrony przed sinieniem, warto pokryć warstwą SAICOS Wood Impregnation biocide-free bez środków biobójczych (min. 18 godzin pozostawić do wyschnięcia).
 
 • W przypadku mebli łazienkowych zalecamy położenie warstwy SAICOS Ground Oil Extra Thin, a bezpośrednio po niej dwie warstwy SAICOS Premium Hardwax-Oil.

 

Aplikacja:

 • SAICOS Premium Hardwax-Oil jest gotowy do użycia. Dobrze wymieszać – nie rozcieńczać.
 • Wskazówka: Nie wylewać bezpośrednio na powierzchnię, lecz stosować wanienkę malarską
 • Pierwsza warstwa: Nanosić równomiernie cienką warstwę.
 • Druga warstwa: Nakładać równomiernie i cienko.
 • Zachęcamy do obejrzenia filmu instruktażowego:
 • https://www.youtube.com/watch?time_continue=17&v=zM4eKHG2Mew
 • Sposób zastosowania na podłogach korkowych: Nanieść pierwszą cienką warstwę, a następnie natychmiast zbieramy szpachelką do lakieru, ponieważ olej bardzo szybko wnika


   

Dostępne opakowania: 0,75L, 2,5L

 

Potrzebujesz więcej informacji?

Karta techniczna

Wosk twardy olejny Premium Saicos 3305 służy do profesjonalnego wykańczania powierzchni drewnianych i korkowych. Pozwala na regulację wilgoci i redukcję kurczenia/pęcznienia drewna, a także zapewnia ochronę przed wodą, brudem i ścieraniem. Prezentowany olejowosk nadaje drewnu matowe wykończenie. Produkt powstał na bazie naturalnych olei i wosków, dzięki czemu jest w pełni ekologiczny. Preparat jest szybkoschnący (3-5h). Utwardzenie powierzchni następuje po ok. 4-5 dniach. Opakowanie 2,5 l.


Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...