Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
EAN: 9007906411009
Producent: Complex

Complex Zirbenol 

olej do podłóg i mebli wykonanych z sosny i innych iglastych gatunków drewna

 

Pojemność: 1 litr

Kolor: Naturany - bezbarwny

 

Zirbenol Complex jest wysokiej jakości olejem dedykowanym do zabezpieczania drewna iglastego, a w szczególności sosny limby. Powstał na bazie olejków roślinnych i kwasów tłuszczowych, żywic balsamicznych, wosku karnauba, wosku kandelila (standard DAB [Niemieckiej Księgi Leków]).

W pełni zachowuje on właściwości naturalne – umożliwia oddychanie drewna, pozostawia otwarte pory drewna, umożliwia dyfuzję (reguluje wilgotność drewna).

 

Zalecany do ścian, podłóg i mebli wykonanych z iglastych gatunków drewna. Świetnie sprawdza się  w górskich pensjonatach, hotelach, letniskowych domach, itp. drewnianych obiektach, podkreślając ich niepowtarzalny klimat i charakter.

Szczególną cechą produktu jest zawartość biologicznie czystego destylatu z limby oraz olejków eterycznych z ziół alpejskich. Udowodniono, że wpływa to korzystnie na warunki panujące we wnętrzu, co z kolei przekłada się lepsze samopoczucie podczas przebywania w takim pomieszczeniu.

 

Wydajność: ok. 20 m2/litr 

   

Terapeutyczna moc natury

Wpływ drewna limby na zdrowie był przedmiotem zakrojonych na szeroką skalę badań nad limbą przeprowadzonych w roku 2003 przez placówkę badawczą Joanneum Reserach Forschungsgesellschaft (www.joanneum.at), a wyniki analiz jednoznacznie dowiodły, że drewno limby ma pozytywny wpływ na zdrowie. Po przeprowadzeniu bezpośrednich pomiarów wpływu różnych dekorów drewna i porównaniu ich do limby wykazano ogromne różnice w jakości wypoczynku i regeneracji.

 

Niższe tętno oraz szybszy proces regeneracji i odpoczynku potwierdzają subiektywne odczucia uczestników badania, którzy po nocy spędzonej w sypialni, w której były zastosowane produkty z limby stwierdzili, że sen był bardziej regenerujący, a ogólne samopoczucie znacznie lepsze. Wyniki badań naukowych mówią same za siebie: liczba uderzeń serca osób badanych spadła o 3500 uderzeń w ciągu 24 godzin, co przekłada się na zaoszczędzenie 1 godziny pracy serca dziennie (!).

 Zirbenol Complex dzięki domieszce czystego destylatu z limby zwiększa intensywność zapachu limby, podkreślając jego naturalną wyrazistość.

Zdjęcia w galerii przedstawiają prawdziwe realizacje wykonane za pomocą oleju Complex Zirbenol.

 

Ekologiczne produkty prosto z Tyrolu

  • Marka Complex od 50 lat produkuje najwyższej klasy, wysokowydajne oleje do drewna, woski, bejce itp.
  • Firma ukierunkowana na ekologię , naturalność, przyjazność dla środowiska i ochronę zasobów naturalnych. Jako partner platformy Klimaaktiv używa wyłącznie wysokiej czystości, odnawialnych i certyfikowanych surowców.
  • Produkcja produktów działa bezemisyjnie, co wnosi znaczący wkład w ochronę środowiska i klimatu. Jest to możliwe dzięki temu, że wszystkie systemy produkcyjne i procesy produkcyjne  tworzą obieg zamknięty bez emisji zewnętrznych.

 

Kontakt z żywnością?  Nie ma problemu!

Produkty są zgodne z rozporządzeniem o żywności (WE nr 1935/2004), zostały przetestowane i dopuszczone do kontaktu z żywnością. Niniejsze rozporządzenie reguluje postępowanie, kontrolę materiałów i przedmiotów, które wchodzą lub mogą wejść w kontakt z żywnością. W tym celu produkty marki Complex zostały poddane 12 bardzo złożonym testom ze wszystkimi istniejącymi zanieczyszczeniami ze wszystkich kategorii.

 

Jakość potwierdzona licznymi certyfikatami

  • Odporny na ślinę i pot - oleje i woski posiadają odporność na działanie śliny i potu zgodnie z nowym standardem.
  • EN71/3 - Norma dotycząca zabawek dla dzieci - produkty ekologiczne certyfikowane zgodnie z nowym testem bezpieczeństwa zabawek dziecięcych (wielokrotność poniżej wartości granicznej).
  • Test VOC - produkt sklasyfikowany w klasie A+. W teście emisji LZO (Lotnych Związków Organicznych) wszystkie produkty Complex osiągają najlepszą klasę A+, czasami spadając poniżej wartości granicznej o 95%.
  • Aprobata DIBT - marka Complex posiada aprobatę Niemieckiego Instytutu Techniki Budowlanej (DIBt). Testy AgBB opierają się na bardzo ścisłych wytycznych.
  • Rekomendacja Fraunhofer IBP jako nieszkodliwa dla zdrowia EGGBI (Europejskie Towarzystwo na rzecz Zdrowego Budownictwa i Życia) zaleca produkty Complex jako nieszkodliwe dla zdrowia na podstawie raportu z badań Instytutu Fraunhofera.
  • Aprobata DIBT - marka Complex posiada aprobatę Niemieckiego Instytutu Techniki Budowlanej (DIBt). Testy AgBB opierają się na bardzo ścisłych wytycznych.
  • Rekomendacja Fraunhofer IBP jako nieszkodliwa dla zdrowia EGGBI (Europejskie Towarzystwo na rzecz Zdrowego Budownictwa i Życia) zaleca produkty Complex jako nieszkodliwe dla zdrowia na podstawie raportu z badań Instytutu Fraunhofera.

 

Instrukcja stosowania:

Przygotowanie:

Przed użyciem starannie zamieszać, zalecana ilość – ok. 60 g/m2. W zależności od chłonności powierzchni nanosić 1–2 razy; na powierzchni nie mogą pozostać resztki produktu. Podłoże powinno być wolne od kurzu i tłuszczu oraz niepokryte luźnymi powłokami malarskimi (ważne zwłaszcza przy renowacji). Szlifowanie – ziarnistość 150–180, w zależności od pożądanego efektu.

 

Zalecana technologia nakładania:

- W wypadku podłóg i ścian nanosić pędzlem, aplikatorem z padem gąbkowym, wałkiem lakierniczym (nie wałkiem malarskim) lub padem maszynowym. W wypadku mebli dobrze sprawdza się natrysk, pędzel, ścierka i gąbka. Powyższe wskazówki stanowią zalecenia, a nie gwarancję, w związku z czym dla każdej powierzchni należy uprzednio przeprowadzić test w celu sprawdzenia sposobu nanoszenia.

Do obróbki drewna Complex Zirbenol (olej z Limby) można podgrzewać do temperatury maks. 60° C, co przyspiesza schnięcie i zwiększa głębokość wnikania produktu.

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...