Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Producent: Oli-Lacke

Kombinacja oleju i wosku do podstawowego wykańczania podłóg drewnianych, korkowych i z płyt OSB, jak również schodów, drzwi, blatów i mebli użytkowanych wewnątrz pomieszczeń. Przyjazny dla osób z alergiami - więcej informacji na blogu.

 

- Kombinacja oleju i wosku do stosowania wewnątrz pomieszczeń na podłogi, schody, blaty i meble z drewna, korka i OSB.

- Chroni drewno od wewnątrz i tworzy powierzchnię  o otwartych porach, z aktywną wymianą gazową

- Podkreśla delikatnie naturalny kolor drewna.

- Powierzchnia jest odporna na plamy i wodę,  wyjątkowo wytrzymała,  łatwa do renowacji  i pielęgnacji.

- Do łatwego nanoszenia wałkiem, pędzlem lub natryskiem -  z rozprowadzaniem padem lub bez.

- 1 litr wystarcza do impregnacji ok. 20-25 m² przy jednokrotnym naniesieniu.

- DIBt (produkt budowlany o sprawdzonej emisji gazowej)

- Certyfikat -ECARF (przyjazny alergikom)

- NIE ZAWIERA soli kobaltu ani oksymów, polecany do zabawek, odporny na ślinę i pot.

  

Dostępne opakowania: 1L, 3L

 

Potrzebujesz więcej informacji?

Karta techniczna

 

 

Badania aplikacyjne

Znak jakości ECARF otrzymują produkty, które nie zawierają żadnych składników krytycznych lub zawierają ich jedynie śladowe ilości, poniżej rygorystycznych wartości progowych i w aplikacyjnych badaniach naukowych wykazano, że są one dobrze tolerowane przez osoby cierpiące na alergie układu oddechowego. Przyznanie znaku jakości ECARF dla produktów przyjaznych dla alergików wymaga spełnienia wysokich kryteriów. Uzyskanie certyfikatu przez producenta wiąże się z ujawnieniem wszystkich składników stosowanych w recepturze. Późniejsze badania produktu muszą wykazać uznanie go za odpowiedni dla osób cierpiących na astmę podczas stosowania. Jeżeli w określonym czasie u żadnego z uczestników badania nie nastąpi pogorszenie stanu fizycznego, oznacza to, że produkt jest odpowiedni dla osób z wrażliwym układem oddechowym.

 

Aktywna wymiana gazowa

Olej z twardym woskiem »OLI-NATURA« jest produktem schnącym oksydacyjnie, będącym połączeniem oleju i wosku. Oznacza to, że schnięcie następuje przy udziale tlenu atmosferycznego, tworząc na powierzchni przepuszczalną powłokę o otwartych porach. Dzięki przepuszczalności, impregnowane drewno może wchłaniać wilgoć z powietrza  i w razie potrzeby ponownie ją uwalniać do otoczenia. Przyczynia się to do znacznej poprawy klimatu w pomieszczeniu, a tym samym do lepszego samopoczucia przebywających w nim osób. Jednocześnie utwardzony materiał jest odporny na działanie śliny i potu oraz jest nieszkodliwy dla ludzi, zwierząt i roślin.

 

Przyjazny dla użytkownika

Olej z twardym woskiem »OLI-NATURA« jest wyjątkowo łatwy i wszechstronny w stosowaniu. Zapewnia ochronę prawie wszystkim rodzajom drewna w pomieszczeniach - niezależnie czy są to meble,  schody lub deski, wykonane z drewna dębowego, sosnowego czy bukowego. Nadaje się do łatwego nanoszenia w jednej lub dwóch warstwach pędzlem, wałkiem lub pistoletem natryskowym, w zależności od zastosowania.  Już  jedno nałożenie zapewnia dobre nasycenie drewna i równomierną powierzchnię, która uzyskuje połysk bez konieczności polerowania. Produkt rozprowadzany padem w fazie mokrej delikatnie impregnuje drewno  i pozostawia  naturalnie matową powierzchnię. Olej z twardym woskiem jednocześnie wnika głęboko w drewno. Olej z twardym woskiem »OLI-NATURA« doskonale wypada podczas testów odporności na środki chemii gospodarczej  i płyny. W przeciwieństwie do powierzchni lakierowanych,  powierzchnie wykończone twardym woskiem nadają się do łatwej renowacji. Uszkodzone miejsce wystarczy po miejscowym wyszlifowaniu  ponownie uzupełnić olejem. W efekcie zostaje podkreślony naturalny kolor drewna i  jedwabista w dotyku powierzchnia.

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...