Wczytuję dane...
Konserwacja podłóg

Nowoczesna konserwacja podłóg drewnianych

Specjalizujemy się w konserwacji podłóg, posiadamy bogate doświadczenie w tego rodzaju pracach, doradzamy i informujemy, w jaki sposób zadbać o podłogę z drewna. Podczas realizacji zleceń wykorzystujemy najlepszej jakości środki, które zapewniają doskonały efekt końcowy przeprowadzonego przez nas zabiegu konserwacji podłoża. Polecamy się i zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Profesjonalny zabieg konserwacji podłogi

Lakiery do podłóg

Nasi specjaliści są zdania, iż prawidłowa i systematyczna konserwacja podłóg drewnianych jest gwarantem ich dobrej kondycji przez długie lata, a nawet dekady. Jednak jak pielęgnować drewniane podłogi, jakich środków używać i jak poznać, że nadszedł odpowiedni czas na przeprowadzenie profesjonalnej konserwacji podłogi? Oferujemy swoje usługi i profesjonalne doradztwo w każdym z wymienionych aspektów.

Doradzamy Klientom, jak pielęgnować drewno podłogowe i podpowiadamy, kiedy najlepiej wykonać konserwację podłogi. Tym bardziej, że konserwacja podłóg drewnianych jest równie ważna w przypadku nowych, świeżo położonych parkietów, jak i wiekowych desek.

Do pielęgnacji drewna używamy:

  • lakiery
  • olejowoski
  • oleje naturalne
  • oleje z filtrami UV

Nasi fachowcy doradzają, jaki produkt najlepiej zastosować w przypadku posiadanej podłogi. Każdorazowo biorą też pod uwagę indywidualne upodobania i preferencje Klienta, a także oczekiwania wobec końcowego efektu wizualnego, jaki chce on uzyskać.

Warto wiedzieć, że:

  • podłogi olejowane dają naturalny, matowy efekt, jednak są nieco bardziej wymagające, jeśli chodzi o czyszczenie, pielęgnację i konserwację (niemniej jednak nie brakuje miłośników olejowanego drewna)
  • podłogi lakierowane charakteryzują się błyszczącym wykończeniem i są dużo bardziej przystępne oraz łatwiejsze w pielęgnacji

Polecamy się jako specjaliści w zakresie pielęgnacji i konserwacji podłóg. Zalecamy stosowanie produktów oznaczonych znakiem jakości ECARF. Jest to oznaczenie przyznawane przez Fundację Europejskiego Centrum Badań Alergii jedynie produktom i usługom, które są przyjazne dla alergików. Zapewniamy, iż pracujemy wyłącznie na bezpiecznych dla alergików środkach. Dlatego nawet jeśli w Waszym domu zamieszkują alergicy, to zachęcamy do skorzystania z naszych usług w zakresie konserwacji podłóg.

Nowoczesne maszyny do konserwacji podłóg

Nowoczesne maszyny do pielęgnacji podłóg

Korzystamy z nowoczesnych maszyn do konserwacji podłóg, są nimi urządzenia Pallmann Turbo Scrubber. Stosujemy je do walki z najbardziej poważnymi zabrudzeniami drewna. Maszyna do czyszczenia podłóg Pallmann Turbo Scrubber dogłębnie myje podłogę przy użyciu płynu i szczotek. Jednocześnie od razu zasysa brudną wodę, która zostaje odprowadzona do osobnego zbiornika. Powoduje to, że drewniana podłoga nie tonie w brudnej wodzie, która może wpłynąć na zniszczenie parkietu. Taki mechanizm działania przyczynia się do lepszego i bardziej efektywnego czyszczenia podłogi, parkiety również szybciej wysychają. Jest to idealne rozwiązanie dla podłóg o szczególnym stopniu zabrudzenia. Z kolei podłogi nie wymagające tak intensywnego czyszczenia myjemy przy użyciu mopa.

Konserwacja podłóg

Dalszy proces konserwacji podłogi wykonujemy maszynowo. Polecamy tę metodę pracy ze względu na zdecydowanie większą skuteczność, niż w przypadku zabiegów przeprowadzanych ręcznie. Dla jeszcze większej skuteczności stosujemy wyłącznie produkty najwyższej jakości, dedykowane do konkretnego rodzaju podłóg oraz profesjonalne polerskie pady do czyszczenia podłóg. Po dokładnym umyciu i wysuszeniu podłogi – za pomocą maszyny polerskiej – nakładamy odpowiedni środek pielęgnacyjny. Jesteśmy zwolennikami wykorzystania dobrych maszyn w tym procesie. Pod wpływem ciężaru maszyny i jej obrotów, zamocowane na niej pady polerskie dodatkowo czyszczą drewno. W procesie konserwacji podłóg olejowanych tarcie powstające pomiędzy padami polerskimi a podłożem wytwarza ciepło. Powoduje to, że środek pielęgnacyjny lepiej i głębiej wnika w pory drewna i zabezpiecza je skuteczniej i na dłużej. Zapraszamy do współpracy.

Do wszystkich zlecanych nam zadań podchodzimy z pełnym profesjonalizmem. Zakres usług i wycenę uzależniamy od konkretnych warunków i potrzeb klienta. Zachęcamy więc do nawiązania kontaktu z naszym biurem. Pozostajemy do pełnej dyspozycji zarówno mailowo, telefonicznie, jak i osobiście w podwarszawskich Markach. Zapraszamy.