Wczytuję dane...
Pielęgnacja tarasu

Czyszczenie zszarzałych  desek tarasowych i mebli ogrodowych.

W przypadku gdy deski tarasowe lub meble ogrodowe nie są odpowiednio zabezpieczone przed działaniem czynników atmosferycznych lub promieni UV, dochodzi do blaknięcia i tzw. "szarzenia" elementów drewnianych. Podczas naturalnego procesu patynowania drewna, na skutek działania słońca, pod wpływem promieni UV dochodzi do rozkładu ligniny i pozostałych składników drewna, mających wpływ na wybarwienie. Następnie woda deszczowa wypłukuje ligninę a stojące włókna drewna w połączeniu z powstałymi zabrudzeniami tworzą na powierzchni deski srebrzystą, połyskującą powłokę. Intensywność zszarzenia jest różna, w zależności od gatunku drewna.

W celu odświeżenia poszarzałego drewna i usunięcia mocno przylegających zabrudzeń zalecamy poniższy sposób postępowania.

Nierozcieńczony środek LOBA Deck&Teak Refresh nanieść obficie pędzlem lub szczotką na drewno. Pozostawić na około 10 minut a nastepnie rozprowadzić środek szczotką do szorowania wzdłuż słojów drewna. Podczas szorowania szczotkę płukać w czystej wodzie. Nastepnie oczyszczoną powierzchnię umyć dokładnie czystą wodą lub spłukać za pomocą węża ogrodowego. W przypadku bardzo mocnych zabrudzeń czynność powtórzyć lub pozostawić Deck&Teak Refresh na dłuższy czas.

Po wyschnięciu drewno ponownie zaimpregnować stodując LOBA Deck&Teak Oil lub LOBA Deck&Teak Color. Nałożony olej pozostawić na około 30 minut, następnie niewchłonięty nadmiar usunąć za pomocą ścierki. W razie potrzeby czynność powtórzyć w miejscach gdzie drewno bardziej wchłania olej.