Wczytuję dane...

Powierzchnia pokryta woskiem Osmo - jak samemu naprawić drobne uszkodzenia, cz.1 powłoki bezbarwne

Witam, dzisiaj pokaże Wam jak samemu naprawić drobne uszkodzenia w powierzchniach pokrytych twardym woskiem.

Instrukcja co prawda dotyczy popularnych na naszym rynku wosków firmy Osmo, ale metoda ta jest na tyle uniwersalna, że śmiało można ją zastosować w przypadku systemów innych firm Uśmiech

Podłogę pokrytą twardym woskiem można łatwo naprawić - nawet częściowo. Jest to kluczowa zaleta tego typu powłok w porównaniu do lakierowanych powierzchni.

 

Jeżeli nie jesteś pewien czym została zabezpieczona Twoja podłoga, lub chciałbyś kupić niezbędne środki do jej naprawy (niektórych nie ma na stronie, a mamy je w swojej ofercie), to zapraszam do kontaktu mailowego serwis@dlapodlogi.pl lub telefonicznie 22 599 42 41.

  

 To do dzieła! Uśmiech

 

1. Uszkodzone deski należy okleić wzdłóż krawędzi, tak aby odseparować je od pozostałych desek.

2. Równomiernie oszlifować całą powierzchnię oklejonych desek. Ziarno szlifu końcowego powinno odpowiadać końowemu szlifowi otaczających desek (zazwyczaj granulacja papieru 100 lub 120).

 

Równomierne szlifowanie uszkodzonej powierzchni.

 

3. Oszlifowaną powierzchnię należy przed obróbką gruntownie oczyścić (np. odkurzaczem).

4. Nanieść równomiernie cienką  warstwę Wosku Twardego Olejnego przy pomocy małego wałka Osmo (jeżeli nie macie wałka Osmo, to nałóżcie twardy wosk za pomocą wałka z jak najkrótszym włosem, najlepiej z microfibry).

 

 

5. Pozostawić do wyschnięcia przy dobrej wentylacji na ok. 8 godzin.

6. Po wyschnięciu, za pomocą ściereczki nie zostawiającej pyłków, nałożyć kolejną cienką warstwę Wosku Twardego Olejnego.

 

 

7. Jeśli stopień połysku naprawionej powierzchni nie odpowiada pozostałej powierzchni podłogi, to można go dopasować poprzez polerowanie przy użyciu Środka do Czyszczenia i Pielęgnacji Wosku.

 

 

W kolejnym wpisie pokażemy Wam jak naprawić powierzchnie pokrytą woskiem w kolorze :)

 

 

 

 

Maciej Nieciecki