Wczytuję dane...

Pielęgnacja podłóg drewnianych w obiektach użyteczności publicznej.

PIELĘGNACJA OLEJOWANYCH PODŁÓG DREWNIANYCH W OBIEKTACH UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ

 

Prawidłowo zadbana drewniana podłoga jest wytrzymała, piękna i tworzy wyjątkową atmosferę wewnątrz pomieszczeń. Dzięki zastosowaniu powłok Osmo staje się również odporna na ścieranie oraz przywieranie zabrudzeń. Dlatego idealnie nadaje się do pomieszczeń we wnętrzach obiektów publicznych i komercyjnych. Aby zachować jej właściwości należy jednak odpowiednio dostosować częstotliwość pielęgnacji do wygających warunków.

 

> ZMYWANIE NA WILGOTNO Intensywnie eksploatowane powierzchnie powinny być czyszczone na wilgotno raz dziennie. Należy używać wyłącznie środków przeznaczonych do mycia podłóg olejowanych (np. Oli-Natura Holzseife lub Osmo Wisch Fix) i unikać uniwersalnych środków myjących które bardzo szybko wyjaławiają drewno. Popularne marki , np. typu Pronto itp. też nie nadają się do mycia podóg olejowanych (mimo, że producent informuje, że przeznaczone są do podłóg drewnianych).

 

> INTENSYWNE CZYSZCZENIE I ODŚWIEŻANIE Jeżeli podłoga staje się matowa i traci swój pierwotny wygląd, to należy ją odświeżyć środkami do pielęgnacji wosku (np. Oli-Natura Holzpflegewachs lub Osmo Środek do Czyszczenia i Pielęgnacji Wosku 3029). Częstotliwość przeprowadzania gruntownego czyszczenia i pielęgnacji zależy od intensywności użytkowania podłogi.

 

> RENOWACJA Aby utrzymać podłogę w należytym stanie należy intensywnie zużyte fragmenty poddawać renowacji, zanim ochronna powłoka (olej/wosk) całkiem się wytrze. Po gruntownym wyczyszczeniu podłogi należy nanieść na nią cieniutką warstwę oleju lub wosku. Możliwa jest też renowacja powłoki tylko w często używanych miejscach (np. wejścia, korytarze, miejsca przy biurkach itp).

 

WARTO WIEDZIEĆ:

 
- Pielęgnację dużych powierzchni drewnianych warto zlecić profesjonaliście.

- Dużym udogodnieniem są maszyny polerskie, które z powodzeniem obsłuży nawet osoba bez doświadzczenia.

- Należy unikać nanoszenia zbyt grubej warstwy środków pielęgnacyjnych - gdyż mogą powstać nieestetycznie wyglądające smugi na podłodze. Więcej wcale nie oznacza lepiej!

- W razie wątpliwości zawsze najlepiej jest zasięgnąć porady specjalistów.