Wczytuję dane...

Ochrona powierzchni drewnianych na zewnątrz.

Deska tarasowa, meble ogrodowe i drewniane ogrodzenia cieszą oko. W celu utrzymania ich wyglądu w dobrym stanie, należy pamiętać o konserwacji ochronnej powłoki. Nakład pracy w znacznym stopniu zależy od gatunku drewna. Drewno twarde, takie jak teak, jest z natury bardzo odporne i nie wymaga szczególnej ochrony. Niekorzystne warunki atmosferyczne sprawiają jednak, że z czasem staje się ono srebrno-szare. Nie każdy akceptuje naturalną patynę. Aby uniknąć tego typu przebarwień, należy regularnie odświeżać naturalny kolor drewna.

Tarasy oraz meble ogrodowe należy konserwować olejem.

Najlepszym rozwiązaniem skutecznie chroniącym drewno przed słońcem, deszczem oraz utratą koloru jest olej »OLI-NATURA Yacht & Teaköl«. Dzięki dodatkowej ochronie przed promieniami UV zabezpiecza on tarasy, obramowania basenów, pokłady jachtów oraz meble ogrodowe z twardego lub egzotycznego drewna oraz impregnowane pod ciśnieniem drewno miękkie przed skutkami oddziaływania warunków atmosferycznych. Oksydacyjnie schnący produkt na bazie oleju lnianego wnika głęboko w strukturę drewna i wypełnia kapilary. Zapewnia bardzo skuteczną ochronę przed działaniem wody. Drewno zachowuje przy tym otwarte pory i jest paroprzepuszczalne. Wchłonięta wilgoć z powietrza może zostać ponownie oddana do otoczenia. Oprócz bezbarwnej wersji »Natura« oferowany jest wariant pigmentowany »Teak«, przeznaczony do koloryzowania lub ochrony koloru drewna. Oba oleje pozbawione są biocydów i  nadają się do drewna użytkowanego w pomieszczeniach.

 

Regularne odświeżanie zapobiega szarzeniu.

Drewno olejowane szarzeje z upływem czasu. Aby uniknąć tego typu przebarwień ze względów estetycznych, należy regularnie odświeżać naturalny kolor drewna. Powierzchnię przed naniesieniem oleju, należy oczyścić wodą oraz preparatem »OLI-NATURA Holzaußenreiniger«, który w zależności od stopnia zanieczyszczenia wcieramy nylonową szczotką wzdłuż włókien drewna. W przypadku mebli ogrodowych zaleca się delikatnie przeszlifować oczyszczoną powierzchnię papierem ściernym o wysokiej granulacji. Po oczyszczeniu oraz osuszeniu za pomocą szczotki do olejowania, pędzla, wałka lub szmatki bawełnianej należy nanieść jedną lub dwie warstwy oleju »OLI-NATURA Yacht & Teaköl«. W zależności od temperatury powierzchnia jest pyłosucha po 1-2 godzinach a całkowite utwardzenie następuje po 2-3 dniach. Olejowanie można również  przeprowadzić bez szlifowania.