Wczytuję dane...

Dlaczego podłogi barwione na biało po pewnym czasie tracą swój pierwotny kolor?

       Od dłuższego czasu podłogi barwione na biało są bardzo popularne. Odcieni białych podłóg jest w tej chwili dostępnych na rynku niezliczona ilość, od całkowicie białych, przez transparentne aż po wybielane wyłącznie w słojach drewna.

 

 

        Biała podłoga z pewnością wygląda pięknie, ale aby zachować swój urok wymaga specjalnej pielęgnacji. W przypadku zaniedbania podłogi bielonej  dużo szybciej zazną być widoczne nieestetycznie wyglądające przetarcia koloru - niż na ciemniejszych podłogach. Szczególnie narażone pod tym względem są ciągi komunikacyjne, schody, czy miejsca przy stołach/biurkach.

       

       Dodatkowo zdecydowaną większość z nich stanowią podłogi wykonane z drewna dębowego, które to drewno niestety ma tendencję do zmieniania barwy pigmentów użytych do barwienia podłogi. Drewno dębowe barwione na biało w miarę upływu czasu "blednie" a biały kolor powoli zaczyna zmieniać odcień na delikatnie szaro-żółty. Dzieje się tak ponieważ drewno dębowe zawiera garbniki, które reagują z pigmentem i z czasem zmieniają jego kolor.

         

      Dlatego tak ważne jest, aby bielona podłoga była pielęgnowana specjalnymi środkami, które będą uzupełniały utracony w trakcie eksploatacji podłogi biały barwnik. Do bieżącego zmywania podłogi zaleca się używać mydła z białym pigmentem, np. duńskiej firmy WOCA. Natomiast do okresowej pielęgnacji zalecane są konserwanty, które także zawierają w sobie biały kolor, np. Oli-Natura Holzpflegeöl w wersji z białym kolorem.

 

Dzięki prawidłowej pielęgnacji unikniemy sytuacji w której nasza piękna biała podłoga utraci swój pierwotny wygląd, na którym przecież nam zależy :)