Wczytuję dane...

Powierzchnia pokryta woskiem Osmo - jak samemu naprawić drobne uszkodzenia, cz.2 powłoki barwione

Witam, ostatnio przedstawialiśmy sposób na naprawę drobne uszkodzenia w powierzchniach pokrytych bezbarwnym olejowoskiem. Dzisiaj pokażemy jak dokonać naprawy w podłodze pokrytej woskiem w kolorze.

Instrukcja co prawda dotyczy popularnych na naszym rynku wosków firmy Osmo, ale metoda ta jest na tyle uniwersalna, że śmiało można ją zastosować w przypadku systemów innych firm Uśmiech

Podłogę pokrytą twardym woskiem można łatwo naprawić - nawet częściowo. Jest to kluczowa zaleta tego typu powłok w porównaniu do lakierowanych powierzchni.

 

1. Uszkodzone deski należy okleić wzdłóż krawędzi, tak aby odseparować je od pozostałych desek.

2. Równomiernie oszlifować całą powierzchnię oklejonych desek. Ziarno szlifu końcowego powinno odpowiadać końowemu szlifowi otaczających desek (zazwyczaj granulacja papieru 100 lub 120).

 

Równomierne szlifowanie uszkodzonej powierzchni.

 

3. Oszlifowaną powierzchnię należy przed obróbką gruntownie oczyścić (np. odkurzaczem).

4. Przygotować olejowosk w kolorze takim samym jakim pierwotnie została zabezpieczona podłoga, następnie nanieść cienką warstwę za pomocą wałka Osmo (jeżeli nie macie wałka Osmo, to nałóżcie twardy wosk za pomocą wałka z jak najkrótszym włosem, najlepiej z microfibry). Pozostawić do wyschnięcia na 24 godziny. Jeżeli uzyskany odcień różni się od reszty podłogi proces można powtórzyć. Wskazówka: kawałki drewna pozostałe po zamontowaniu podłogi idealnie nadają się do przeprowadzenia testu.

 

 

5. Po wyschnięciu, za pomocą ściereczki nie zostawiającej pyłków, nałożyć cienką warstwę bezbarwnego Wosku Twardego Olejnego.

 

 

6. Jeśli stopień połysku naprawionej powierzchni nie odpowiada pozostałej powierzchni podłogi, to można go dopasować poprzez polerowanie przy użyciu Środka do Czyszczenia i Pielęgnacji Wosku.