Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
EAN: 4250198203875
Producent: Oli-Lacke

OLI-NATURA SCANDIC

olej zabezpieczający do mebli z efektem surowego drewna

Pojemność: 1 litr

Kolor: Bezbarwny - efekt surowego drewna

 

Nowy olej z efektem surowego drewna, przyjazny dla środowiska, do ochronnego wykańczania jasnych gatunków drewna, charakteryzuje się wyjątkowo naturalnym wyglądem i wrażeniem dotykowym. Bez względu na to czy zastosowany będzie na meblach, schodach czy deskach podłogowych, na dębinie, sośnie czy świerku. Sprawia, że powierzchnia wygląda jak surowe drewno. Innowacyjne połączenie olejów roślinnych i emulsji wodnej nie ożywia drewna i zapewnia najwyższą jakość i trwałość. Drewno wygląda  wyjątkowo naturalnie, olej nadaje powierzchni perfekcyjną elegancję i urok. Aksamitnie matowa powierzchnia tworzy niepowtarzalne wrażenie o wyjątkowej ekspresji. Jest wytrzymała i odporna na wodę i zabrudzenia. Olej skandynawski "OLI-NATURA Scandic Oil" znajduje zastosowanie we wszystkich pomieszczeniach mieszkalnych, pokojach dziecięcych i sypialniach. Produkt nie zawiera rozpuszczalników i dlatego jest szczególnie przyjazny dla środowiska. Można go łatwo nakładać ręcznie lub mechanicznie w  dwóch warstwach, jest szybko schnący, dzięki czemu możliwe jest wykonanie procesu olejowania powierzchni w ciągu jednego dnia. Nie pęka, nie łuszczy się i nie rozwarstwia,  jest tak samo łatwy w pielęgnacji, jak i w przypadku renowacji.

Zdrowszy klimat w mieszkaniu

„OLI-NATURA Scandic Oil” harmonizuje panujące trendy projektowe ze świadomą dbałością o zdrowie. Zastosowane odnawialne surowce, takie jak oleje roślinne, są uszlachetniane w skomplikowanym procesie rafinacji. Nie zawiera rozpuszczalników i jest wytwarzany bez związków kobaltu i oksymów. Ponadto hydro-olej jest bezwonny i tworzy powierzchnię o aktywnej dyfuzji. Drewno może nadal oddychać, pochłaniać i uwalniać wilgoć do otoczenia. Ponadto utwardzona powłoka jest nieszkodliwa dla ludzi, zwierząt i roślin, zgodna z normą DIN EN 71-3 (bezpieczeństwo zabawek dla dzieci) i DIN 53160 (odporność na ślinę i pot ) oraz jest produktem budowlanym zatwierdzonym przez Niemiecki Instytut Techniki Budowlanej (DIBt).

 

> 100% bezrozpuszczalnikowa ochrona powierzchni na bazie naturalnych olejów zemulgowanych w wodzie;
> Do stosowania na podłogi drewniane, schody, meble oraz na panele ścienne wewnątrz pomieszczeń;
> Szczególnie naturalny wygląd, pozostawia efekt nieobrobionego i świeżo wyszlifowanego drewna;
> Powierzchnia jest oddychająca, odporna na działanie wody, łatwa do obróbki, nie łuszczy się i nie pęka;
> 2 nałożenia po 60-80 g / m²,  to znaczy: 
> 1 litr wystarcza na 12-15 m² na jedno nałożenie (w zależności od chłonności / gatunku drewna);
>Bardzo łatwy do nakładania za pomocą wałka, pędzla, o łagodnym zapachu.
> Link do filmu instruktażowego poniżej:  https://www.youtube.com/watch?time_continue=155&v=hypGY2VzLdU
> Certyfikat DIBt, polecany do zabawek dla dzieci (DIN EN 71-3), odporny na ślinę i pot (DIN 53160), wolny od kobaltu / oksymów.

Sposób użycia:

  • Olej dokładnie wymieszać/wstrząsnąć.
  • Średnio porcję oleju OLI-NATURA Scandic-Oil na 5-10 m² ( 60-80g/m² w  zależności od gatunku drewna) ostrożnie polać na powierzchnię i natychmiast rozprowadzać równomiernie cienką warstwą za pomocą szczotki, wałka z mikrowłókna ( 5 mm) lub aplikatora do oleju.
  • 10-20 minutach rozprowadzać  za pomocą  białego pada, ręcznie lub polerką talerzową aż cała powierzchnia będzie równomiernie matowa.
  • Nadmiar oleju zebrać przy pomocy szmatki.
  • Po 2 godzinach schnięcia przeprowadzić drugie naniesienie tak jak opisano powyżej. Nadmiar oleju koniecznie  zebrać za pomocą szmatki.
  • Schnięcie: W zależności od temperatury i wilgotności powietrza powierzchnia jest  pyłosucha po 1-2 godzinach,  po dwóch  godzinach nadaje się do ostrożnego chodzenia. Do czasu pełnego utwardzenia  w pierwszych 3- 5 dniach należy chronić przed wodą.
 

 


Do pielęgnacji drewna zabezpieczonego Oli-Natura Scandic zalecanym środkiem jest Oli-Natura Holzrefresher (konserwacja i odświeżanie) oraz Oli-natura Holzseife (mycie podłogi).

 

Dostepne opakowania: 1L, 5L
Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...